Hakkımızda | Bereket Döner

Hakkımızda

Bereket Döner 1988 yılında İstanbul Beyoğlu’nda küçük bir döner işletmesi olarak kurulmuştur. Kısa zaman içinde hizmetteki ve kalitedeki özeni karşılıksız kalmamış, Beyoğlu ve çevresinde dört restorana ulaşmıştır. Bu restoranlarda günlük olarak 1500 kg’a yakın döner satabiliyor olmanın vermiş olduğu güç ve cesaret ile 1999 yılında İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde Türkiye’nin ilk hazır döner üretim tesisini kurmuş, böylelikle geleneksel Türk dönerini hak ettiği yere taşıma hedefiyle yol almıştır..

Bereket Döner sektörün kurucusu olarak, kontrollü şartlarda ve işinde uzman bir kadro ile tam entegre bir tesiste, geleneksel üretim anlayış ile Türk dönerinin bugünkü standartlarını oluşturmuştur. İstanbul Hadımköy’de 12.500 m²’lik kapalı alanda kurulu tesisi ile bugün alanının en büyük ve lider kuruluşu olarak yoluna devam etmektedir. Ayrıca Niksar’da kurulan Süt ve Süt Ürünleri Fabrikası ve Besi Çiftliği ile de Türkiye’nin verimli topraklarında kendi üretimini yapmaya başlamış, doğal ürünleri ile müşterilerini buluşturmanın gururunu yaşamaktadır.

Günümüzde ülkemizin en büyük hazır döner üreticisi ve en büyük restoran zincirlerinden biri olan Bereket Döner, sektörde haklı ve saygın bir yer edinmiştir. Ve 2015 yılı Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları araştırmasında 2. Beşyüz listesine girerek sektörde yine bir ilke imza atmıştır. Yeni dönem hedefi ise 1. Beşyüz’e yükselerek, Türkiye’nin en büyük sanayi devleri arasında yerini almaktır.

Bereket Döner geleneksel Türk dönerinin dünyadaki sözcüsü ve savunucusu olmayı kendine misyon edinerek bütün platformlarda bunun mücadelesini vermektedir. Bugün Bereket Döner Ailesi olarak ülkemizin bu büyük değerini, ülke sınırlarımızın dışına taşıyarak dünya markası olma yolunda azimle çalışmaya devam etmekteyiz.

Yönetim Kurulu
Hayrettin Taşkıran
Başkan
Muhammet Nezif Emek
Genel Müdür - Başkan Yardımcısı
Fatih Taşkıran
Üye
Ahmet Aksoy
Üye
Fehmi Dalgıç
Üye