1988’den

Bu Yana

Bereket Döner, 1988 yılında İstanbul Beyoğlu’nda, küçük bir döner işletmesi olarak kurulmuştur. Kısa zaman içinde hizmetteki ve kalitedeki özeni karşılıksız kalmamış, Beyoğlu ve çevresinde restoranlarının sayısını 4’e ulaştırmıştır. Bu restoranlarda günlük olarak 1500 kilograma yakın döner satabiliyor olmanın vermiş olduğu güç ve cesaret ile 1998 yılında İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde Türkiye’nin ilk hazır döner üretim tesisini kurmuş, böylelikle geleneksel Türk dönerini dünyada hak ettiği yere taşıma hedefi ile hızla büyümüştür.

Bugün geleneksel Türk dönerinin dünyadaki sözcüsü ve savunucusu vizyonu ile yoluna devam eden Bereket Döner, dünyanın en büyük döner üreticilerinin arasında yer almayı başarmıştır.

Bereket Döner sektörün öncü markası olarak, kontrollü ve hijyenik şartlarda üretim yapan ve işinde uzman bir kadroya sahip tesisleriyle, Türk Dönerinin bugünkü yüksek standartlarını oluşturmuştur. Türkiye’nin en büyük döner üreticisi olarak İstanbul Hadımköy’de 12.500 m²’lik kapalı alanda kurulu tesisi ile Bereket Döner, kuruluşundan bugüne sektöründe açık ara liderliğini korurken dünyada da adından sıkça söz ettiren dev üreticilerin başında gelmektedir. Ayrıca Niksar’da kurulan Süt ve Süt Ürünleri Fabrikası ve Besi Çiftliği ile de Türkiye’nin verimli topraklarında kendi üretimini yapmaya başlamıştır. Bereket Döner, kurduğu üretim sistemleri sayesinde doğal ve geleneksel yöntemlerle kaliteden ödün vermeden, hijyenik şartlarda ürettiği ürünlerini tüketicisi ile buluşturmanın gururunu yaşamaktadır.

Günümüzde ülkemizin en büyük hazır döner üreticisi olan ve 80’i aşan şube sayısı ile en büyük restoran zincirlerinden birine sahip Bereket Döner, sektörde haklı ve saygın bir yer edinmiştir. 2015 yılı Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları araştırmasında İkinci Beşyüz listesine adını yazdırarak sektöründe yine bir ilke imza atmıştır. Büyüme yolunda vites yükselten, yeni ve daha yüksek hedeflere koşan Bereket Döner yakın dönemde kendini daha da geliştirerek Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında ilk 500e yükselme amacı ile çalışmalarına devam etmektedir. Böylelikle sadece kendi sektöründe lider olmakla yetinmeyip yoluna daha büyük hedeflerle devam ederken Türkiye’nin en büyük sanayi devleri arasındaki yerini almaya hazırlanmaktadır.

Bereket Döner, helal ve güvenilir gıda üretmek misyonu ve geleneksel Türk dönerinin dünyadaki sözcüsü ve savunucusu olma vizyonu ile bütün platformlarda bunun mücadelesini sürdürmektedir. Bugün Bereket Döner Ailesi Türkiye’nin büyük değerlerinden biri olan Türk Dönerini, ülke sınırlarımızın dışına taşıyarak bir dünya markası olma yolunda azimle çalışmaya devam etmektedir.