Başkanın
Mesajı

İŞTE BİZİM LEZZET VE BEREKET DOLU HİKAYEMİZ!

Bereket Döner, iş adamı Hayrettin Taşkıran tarafından 1988 yılında İstanbul Beyoğlu’nda kuruldu. Henüz küçük bir döner işletmesi olsak da büyük hedeflerimiz vardı. Ancak bu hedeflerden önce, kendimize “Asla değiştirilemez ve vazgeçilemez” ilkeler koyduk. Bunlar ürün kalitesi, lezzeti, hijyen ve helal üretim idi.

Bu ilkelerimiz, üstün hizmet anlayışı ve müşteri memnuniyeti konusundaki hassasiyetimiz ile birleşince kısa zamanda tüketicinin rağbet ettiği bir marka haline geldik. Güven, hijyen, lezzet, bereket ve başarılarla dolu yol hikayemiz yıldan yıla daha da büyüyerek devam etti.

Tüketicimizin markamıza gösterdiği bu teveccüh sayesinde bir iki yıl içerisinde 4 şubeye ulaştık. Ve bu dört şubede günlük 1500 kilograma yakın döneri müşterilerimize sunduk.

Lezzetimizin namı hızla yayıldığı gibi müşterimizin bize ve ilkelerimize olan güveni de güç geçtikçe arttı. İşte müşterilerimizden aldığımız destek ve güç sayesinde 1998 yılında İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde Türkiye’nin ilk hazır döner üretim tesisini kurduk. Böylece geleneksel Türk dönerini ülkemizin her bölgesine ulaştırmayı hedefledik.

Başardık da… Bereket Döner markasıyla lezzetimiz tüm Türkiye’ye yayıldı. Müşteri kitlemiz çoğaldı, milyonlara ulaştık. Büyük ve sadık bir müşteri kitlemiz oluştu.

Markamızı hızla büyüdükçe sorumluluklarımız da arttı. Ancak ilk günkü ilkelerimizden ve Anadolu esnafı ruhumuzdan asla taviz vermedik. Büyüdük, yayıldık, ürün çeşitliliğimiz arttı; bereketlendik ama 1 işletmeyken de 100 işletmeyken de “ürün kalitesi, lezzeti, hijyen ve helal üretim” prensibimiz hiç değişmedi. 2015 yılı Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları sıralamasında İkinci 500 listesine adımızı yazdırarak sektörümüzde yine bir ilki başardık.

Bu güçlü misyonumuz ve sizlerin markamıza olan teveccühü sayesinde Türkiye’de geleneksel dönerin adresi olduk. Güçlü vizyonumuz ile sektörümüzün öncülük ve liderlik ettik. Dünyanın en büyük döner üreticileri arasında yer almayı başardık.

İstanbul Hadımköy’de 12.500 m²’lik kapalı alanda kurulu Bereket Tesisleri’ni kurarak; hijyen, teknoloji ve üretim standartları açısından sektörümüze örnek olduk. 36 yıllık Bereket tecrübe ve birikiminden güç alan uzman kadrolarımız ile Türk Döneri’nin bugünkü yüksek standartlarını oluşturduk.

Ayrıca Niksar’da kurulan Süt ve Süt Ürünleri Fabrikası’nda kendi üretimimizi yapıyoruz. Doğal ve hijyenik şartlarda ürettiğimiz süt ürünlerimizi enfes lezzetiyle tüketici ile buluşturmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Bugün Türkiye’nin en büyük hazır döner üreticisi olan ve 100’e yakın restoranı bulunan Bereket Döner, sektörde haklı ve saygın bir yere sahiptir. Siz değerli müşterilerimizin markamıza olan ilgisi ve güveni sayesinde ilkelerimizden taviz vermeden yolumuza devam ediyoruz. Güvenilir, hijyenik, lezzetli ve yenilikçi bir marka olarak bugün, dünden daha güçlüyüz; yarın bugünden de güçlü olacağız!

Kaliteli, güvenilir ve helal gıda üretmek misyonumuzu ve geleneksel Türk dönerinin dünyada en çok bilinen markası olma vizyonumuzu, çağımızın şartlarına uygun işletme hedefiyle lezzet yolculuğumuzu sürdürüyoruz.

Bu başarı hikayesinde emeği geçen tüm çalışanlarımıza, iş ortaklarımıza ve en önemlisi markamıza güvenlerinden dolayı müşterilerimize teşekkür ediyorum.

Mevlüt Ceyhun TEKDEMİR
Yönetim Kurulu Başkanı